Samochody Volkswagen - dane techniczne

Volkswagen Amarok – spalanie

Volkswagen Amarok - przeczytaj najnowszy raport spalania

Ile pali VW Amarok?

Volkswagen Amarok to samochód dostawczo-osobowy – tak zwany pick-up. Jeżeli chcesz dowiedzieć się o spalaniu tego modelu samochodu, zapraszamy do przeczytania poniższego raportu spalania, który został przygotowany na podstawie wypowiedzi użytkowników.

Kiedyś tego typu samochody w Polsce były znane tylko z filmów i seriali amerykańskich, a dziś coraz częściej można zobaczyć je na naszych drogach. Marka Volkswagen od lat proponuje swoje wersje pick-upów. Obecnie jest to model Amarok, który jest nowszym i lepszym następcą Volkswagena Taro z lat 90. Ale nie tylko ze starszymi modelami może konkurować Volkswagen Amarok, ponieważ w konkurencji spalania pobija również najnowsze modele konkurencyjnych marek.

Ile spala Volkswagen AmaroK?

Ten konkretny model dostępny jest w dwóch wersjach silnikowych. Pierwsza z nich to propozycja (dla osób oszczędnych) z silnikiem 2,0 litra TDI o mocy 90 kW. Wszystkie oficjalne raporty spalania wskazują , że w warunkach miejskich ten konkretny model Volkswagena pali 9,05 litra paliwa na każde przejechane 100 kilometrów, natomiast w warunkach pozamiejskich (w trasie) jest to tylko 6,45 l/100km, podczas gdy samochody konkurencyjnych marek spalają w tych samych warunkach odpowiednio o ok. 1,5 i 2 litry więcej.

Druga proponowana wersja samochodu Volkswagena Amarok wyposażona jest w silnik o pojemności 2,0 litra BiTDI o mocy 132 kW. Na jego temat wszelkie raporty spalania wyrażają się w następujący sposób: warunki miejskie to średnio 8,85l/100km, a warunki pozamiejskie (w trasie) kształtują się na poziomie 6,95 litra na 100 kilometrów.

Jak zatem widzimy, mocniejsza wersja Volkswagena również generuje wyższe spalanie. Na tej podstawie można zauważyć, że nawet teoretycznie mniej oszczędna wersja Volkswagena Amarok (2,0l BiTDI), okazuje się być bardziej oszczędna od podobnych modeli konkurencyjnych marek. Tak więc ten, kto chce mieć duży dostawczo-osobowy samochód, który będzie generował jak najmniejsze koszty spalania, powinien poważnie zastanowić się nad zakupem Volkswagena Amarok.

Log In or Create an account