Samochody Volkswagen - dane techniczne

Volkswagen Caravelle – spalanie

Volkswagen Caravelle - ile pali w trasie a ile w mieście?

Volkswagen Caravelle zrobił furorę już w latach 80., kiedy pojawił się jako model Volkswagena Transportera. Była to luksusowa wersja przystosowana do przewozu większej ilości pasażerów. Sam Caravelle również miał swoje submodele. Były to:  Volkswagen Westfalia, który był wersją kempingową oraz Volkswagen Multivan, który, jak na tamte lata, był wersją bardzo luksusową, bo posiadał z tyłu rozkładaną kanapę, na której można było oddać się wygodnej i relaksującej drzemce, i rozkładany z burty stolik. Proponowany dziś luksus Volkswagena Caravelle przyćmił pierwotne wersje.

Nowoczesny Volkswagen Caravelle

Najnowszy Volkswagen Caravelle porównywany jest do limuzyny, ponieważ wnętrze jest bardzo przestronne, a jego wykończenie niezwykle luksusowe. Dlatego też duże firmy często posiadają ten model Volkswagena, ponieważ to bardzo reprezentacyjny pojazd, który z dumą można wysłać na lotnisko po naszych zagranicznych kontrahentów.

Nie myśl jednak, że tylko duża firma może sobie pozwolić na taki samochód. Volkswagen Caravelle pali na tyle mało, że jest naprawdę przyjazny dla naszej kieszeni jeśli chodzi o koszty eksploatacji.

Ile spala Volkswagen Caravelle?

Oficjalne raporty spalania wskazują, że Volkswagen Caravelle pali w cyklu miejskim około 13 litrów paliwa na 100km, a w dłuższych trasach w granicach 9,8l/100km. Są to dane dla silnika o mocy 110 kW, ale oczywiście oszczędni mogą zdecydować się na silniki o mniejszej mocy, które zużywają nawet do 5 litrów mniej paliwa.

Sam Volkswagen Caravelle jest dostępny w różnych wersjach nadwozia, z których najpopularniejsze to T4 oraz T5. Próżno szukać tego modelu Volkswagena z silnikiem o mniejszej pojemności niż 2.0 litra. Najpopularniejsze pojemności to 2.5, 2.4 oraz 2.8 litra, które faktycznie w warunkach miejskich potrafią pochłonąć mnóstwo benzyny. Trzeba także pamiętać, że nawet 13 litrów spalanego paliwa, to nie dużo w przypadku samochodu, który jest w stanie pomieścić nawet 9 osób.

Log In or Create an account