Samochody Volkswagen - dane techniczne

Volkswagen CC – spalanie

Volkswagen CC - ile wynosi raport spalania?

Volkswagen CC to niegdyś Volkswagen Passat CC. W 2012 roku przeszedł facelifting i od tego czasu tworzy się osobno model Passat i osobno model CC. Skrót CC ma oznaczać Comfort Coupe, a cały nowy projekt osobnego modelu CC miał wchodzić w zupełnie inną klasę samochodów – od klasy średniej Passata CC do klasy luksusowej nowego CC.

Ten luksusowy jest większy od swojego poprzednika, co czyni samochód dużo wygodniejszym od standardowych samochodów typu coupe, które są najczęściej dwudrzwiowe, a tylna kanapa najczęściej mieści tylko małe dzieci. Volkswagen CC jest czterodrzwiowy, a z tyłu jest wystarczająco miejsca, by nie tylko komfortowo podróżować, ale by móc określić ten model mianem limuzyny. W takim razie, ile pali Volkswagen CC?

Spalanie Volkswagena CC

Znów obalamy obiegową opinię, że większy samochód musi spalać więcej. Volkswagen CC pali bardzo podobnie do Passata, który jest od niego mniejszy. Spalanie Volkswagena Passata możesz sprawdzić tutaj.

Raporty spalania Volkswagena CC

Według oficjalnych raportów spalania Volkswagen model CC pali w przypadku silnika benzynowego w cyklu miejskim 8,3l na przejechane 100km, a w cyklu pozamiejskim 5,2l/100km. Model z silnikiem diesla spala w cyklu miejskim zaledwie 5,7l/100km, a w dłuższej trasie jedyne 3,9l/100km.

Warto zaznaczyć, że również emisja dwutlenku węgla jest bardzo ograniczona, co czyni z tego samochodu nie tylko ekonomiczny, ale tez ekologiczny pojazd.

Log In or Create an account