Samochody Volkswagen - dane techniczne

Volkswagen Crafter – spalanie

Volkswagen Crafter - ile pali w trasie a ile w mieście?

Volkswagen Crafter to model, który możemy podzielić na dwa podstawowe typy – Furgon i Kombi.

Pierwsza nazwa wzięła się od specyficznego rodzaju nadwozia furgonowego, które jest charakterystyczne dla samochodów dostawczych i ciężarowych. Ich specyfiką jest sztywny dach oraz ściany, z czego na bocznej zamieszczone są przesuwane drzwi, a z tyłu odchylane (w przypadku Craftera kąt otwarcia tylnych drzwi może wynosić 270*).

W przypadku Furgona możemy wybrać sobie rodzaj dachu, do wyboru są trzy: normalny, wysoki i superwysoki. Możemy także zamówić model z podwójną kabiną, co pozwoli nam na przewóz osób i jednocześnie pozostawienie z tyłu przestrzeni załadunkowej.

Crafter Kombi przystosowany jest do przewozu zarówno większej ilości osób, jak i ładunków, dlatego fotele w nim umieszczone można dowolnie pojedynczo przesuwać lub demontować – w zależności od tego jakiej wielkości i kształtu przestrzeni potrzebujemy. Model Kombi ma do wyboru trzy długości samochodu, o której decyduje rozstaw osi – krótka, średnia lub długa. To bardzo istotna sprawa np. gdy kupujemy go na potrzeby firmy przewozowej – dobrze by zmieściło się dużo osób, ale także ich bagaże.

Ile pali Volkswagen Crafter?

Z oficjalnych raportów spalania Volkswagena wynika, że Volkswagen Crafter pali w przypadku silnika o mocy 80kW w cyklu miejskim 9,4l/100km, a w dłuższej trasie 7,9l/100km. Jeśli chodzi o silnik o mocy 120kW zużycie jest, o dziwo, jeszcze niższe – w cyklu miejskim wynosi 8,9l/100km, a w cyklu pozamiejskim jedynie 7,5l/100km.

Żeby spalanie Volkswagena Craftera było jeszcze niższe warto zastanowić się nad technologią Common Rail, która według raportów spalania Volkswagena pozwala zmniejszyć zużycie paliwa o 1,7l/100km (80kW) i 2,6l/100km (120kW).

Powyższe informacje to dane dla normy emisji spalin EEV (bardziej restrykcyjne niż Euro 5), są również modele z normą emisji spalin Euro 5.

Log In or Create an account