Samochody Volkswagen - dane techniczne

Volkswagen Jetta – spalanie

Jak Volkswagen Jetta wypada w rankingach spalania?

Volkswagen Jetta to samochód, który może być wzorem klasycznej i pięknej prostoty, esencją stylu i elegancji. Właśnie taki efekt planował Walter de Silva, szef designu Volkswagena. Ta limuzyna typu sedan była dopracowywana do ostatniej kropli lakieru, dzięki czemu nie ma konkurencji wśród samochodów innych marek. Oczywiście, poza wyglądem zewnętrznym, ważne jest także to, co niewidoczne dla oczu. Mam na myśli silnik, którego działanie jest również bardzo precyzyjnie dopracowane. Niemiecka precyzja z nutką włoskiego stylu. Ile zatem spala takie cudo?

Ile pali Volkswagen Jetta?

Spalenie Volkswagena Jetta jest zaskakująco niskie, co tylko potwierdza staranność projektu i wykonania tego modelu. Chyba nikt by nie pomyślał, że stylowa i luksusowa limuzyna może palić tak niewiele. Dokładnym wynikom można się przyjrzeć w oficjalnych raportach spalania Volkswagena, o których więcej poniżej.

Volkswagen Jetta – raport spalania

Według raportów spalania Volkswagena model Jetta z silnikiem benzynowym o średniej pojemności 2.5 litra pali w cyklu miejskim 7,1l na 100 przejechanych kilometrów, a w tak zwanej trasie zaledwie 4,9l/100km. Sytuacja wygląda jeszcze bardziej imponująco w przypadku diesla, który w cyklu miejskim spala 5,7l/100km, a w trasie 3,9l/100km.

To jednak nie wszystko. Volkswagen wypuścił niedawno hybrydową wersję Jetty o łącznej mocy (silnik benzynowy + elektryczny) wynoszącej 150 KM. Model ten charakteryzuje się bardzo niskim spalaniem, wynoszącym w warunkach miejskich: 4,4 litra na 100 kilometrów, natomiast w trasie około 3 litrów.  Niemożliwe? A jednak!

Log In or Create an account