Samochody Volkswagen - dane techniczne

Volkswagen Multivan – spalanie

Volkswagen Multivan - ile wynosi jego średnie spalanie?

Bez względu na to, czy kochasz luksus, wygodę i komfort, czy też należysz do grona turystów, którzy kochają odpocząć od cywilizacji i osiągnięć technologicznych – Volkswagen Multivan jest dl Ciebie!

To pojazd, który może być służbową limuzyną, w której przy rozkładanym stoliku ważna persona może sączyć szampana (schłodzonego we wbudowanej lodówce!). Może to być także samochód rodzinny, którym wybierzesz się na odjazdowy piknik za miasto lub nawet na dłuższe wakacje, bez konieczności rezerwowania hotelu, bo na rozkładanej kanapie bez problemu wyśpią się przynajmniej trzy osoby. Nie bez powodu model ma w nazwie przedrostek „multi” – to bardzo wielofunkcyjny pojazd.

Ile pali Volkswagen Multivan?

Wielu ludzi wychodzi z mądrego założenia, że nie odziedziczyliśmy Ziemi po naszych przodkach, a jedynie pożyczyliśmy ją od naszych dzieci, dlatego powinniśmy dbać o środowisko i, w miarę możliwości, ograniczać emisję szkodliwych substancji.

Z podobnego założenia wychodzą także twórcy marki Volkswagen, którzy wyposażając Volkswagena Minivan w nowoczesną technologię Common Rail sprawili, że ilość zanieczyszczeń jest ograniczona do minimum, a precyzyjne wtryski pomagają zmniejszyć zużycie paliwa. Dokładne dane spalania Volkswagena Multivan zamieszczone są w ogólnodostępnych raportach, które prezentujemy poniżej.

Volkswagen Multivan – raporty spalania

Według oficjalnych ustaleń Volkswagen Multivan o silniku benzynowym o pojemności 2,0 litra i mocy 85 KW spala w cyklu miejskim 13,6l/100km, a w cyklu pozamiejskim jedynie 8,6l/100km. W przypadku silnika wysokoprężnego (diesel) 2,0l o mocy 103kW spalanie w cyklu miejskim wynosi 9,6l/100km, a w dłuższej trasie jedynie 6,3l/100km.

Volkswagen Multivan to świetny samochód rodzinny i turystyczny, który jest przyjazny dla kierowcy, pasażera i środowiska naturalnego. Dostępny jest w wielu wersjach, w tym najpopularniejsze z nich to T4 oraz T5. Wybierając się na wakacje z paczką przyjaciół nie będziecie już kalkulować czym najlepiej opłaca się jechać, bo to oczywiste – Volkswagenem Multivan!

Log In or Create an account