Samochody Volkswagen - dane techniczne

Volkswagen Passat – spalanie

Volkswagen Passat - ile pali w mieście a ile w trasie?

Volkswagen Passat znalazł się w pierwszej piątce samochodów najczęściej i najchętniej kupowanych w Polsce według marcowego rankingu TOP-10 najpopularniejszych modeli na polskim rynku. W tym roku w Poczdamie odbyła się premiera Passata ósmej generacji – według magazynu Forbes, była to najgorętsza premiera w tym roku.

O niezwykłej popularności tego właśnie modelu może świadczyć fakt, że Volkswagen wyprodukował już ponad 20 milionów egzemplarzy. Według danych podawanych przez magazyn, tylko w 2013 roku Volkswagena Passata kupiło ponad milion osób. Najnowszy Passat święci triumfy dzięki zastosowanej do jego tworzenia najnowszej technologii, która ma zapewniać między innymi mniejsze zużycie paliwa.

Ile pali Volkswagen Passat?

Według profesjonalnych raportów spalania Volkswagena, najnowszy model B8 ma spalać nawet 20% mniej paliwa niż jego poprzednik. Będą dostępne różne pojemności silnika, począwszy od 88 kW/120 KM do 206kW/280KM, wśród nich najmocniejszy silnik wysokoprężny o mocy 176 kW ma zużywać jedynie 5,3 litra oleju napędowego na 100 przejechanych kilometrów. Czyżby zatem nowa technologia i oszczędność spalania Volkswagena Passata miała uczynić go samochodem przyszłości?

To jest przyszłość a teraz wróćmy do obecnych realiów. Najpopularniejsze modele Volkswagena Passata, czyli wersje B5, B6, B7spalają średnio 10 litrów benzyny na 100 przejechanych kilometrów. Są to dane uśrednione, nie uwzględniono w nich podstawowych czynników decydujących o spalaniu naszego samochodu, czyli głównie stylu jazdy. Poniżej postaram się przedstawić dane dotyczące spalania dla poszczególnych wersji Volkswagena Passata.

Volkswagen Passat B5 spala średnio 9,3 litrów benzyny na 100 kilometrów (wersje silnika 1.4 – 1.8). Wersje o pojemności silnika wynoszące od 2.0 do 2.8 litra spalają średnio 10,6 litra na 100 kilometrów.

Volkswagen Passat B6 pali średnio 7,8 litra na każde przejechane 100 kilometrów w przypadku posiadania wersji silnika o pojemności 1.4 – 1.8 litra. Pojemność 2.0 – 2.8 powoduje wyższe średnie spalanie o 1,8 litra na 100km. Jak widać im nowsza generacja tym niższe spalanie.

Volkswagen Passat B7 spala według danych ich użytkowników około 8,04 litra na 100 kilometrów. Są to uśrednione dane niezależnie od posiadanej wersji silnika. Oczywiście wersje te poniżej 2 litrów są w stanie spalić w granicach 7 litrów, natomiast te o pojemności powyżej 2 litrów posiadają spalanie w granicach 9 litrów.

Oczywiście dane te są uzależnione od wielu innych czynników, duży wpływ na to ma styl naszej jazdy, dlatego powyższych raportów spalania nie należy traktować zbyt dokładnie.

Log In or Create an account