Samochody Volkswagen - dane techniczne

Volkswagen Polo – spalanie

Volkswagen Polo - ile pali benzyny na 100 kilometrów?

Volkswagen Polo produkowany jest od 1975 roku, tak więc wkrótce będzie obchodził swoje 40. urodziny. Przez ten czas model doczekał się pięciu generacji, co świadczy o dużej popularności samochodu, który wymaga ciągłych ulepszeń technologicznych.

Najnowsza wersja Volkswagena Polo zupełnie nie przypomina swojego dziadka z lat 70. Niegdysiejsze ostre krawędzie i surowy kształt ustąpiły miejsca stylowej i opływowej sylwetce. Samochód, zarówno z zewnątrz, jak i od środka, wygląda luksusowo i drogo – i dobrze, tak właśnie powinien wyglądać dobry samochód. Na szczęście jeździ się nim niezwykle tanio. Polo dostępne jest w wersjach z silnikiem o pojemności: 1.0, 1.2, 1.4, 1.6, 1.8 oraz 1.9 (tylko diesel).
Sprawdź ile spala Volkswagen Polo w raporcie przygotowanym na podstawie wypowiedzi jego użytkowników.

Ile pali Volkswagen Polo?

Najnowszy Volkswagen polo to, wbrew luksusowemu i drogiemu wyglądowi, niezwykle tani w eksploatacji środek transportu. Oczywiście spalanie Volkswagena Polo zależne jest od tego na jaki silnik się zdecydujemy – benzyniak czy diesel oraz od jego pojemności. W poniższym raporcie spalania przedstawimy Państwu dane dotyczące spalania dla silnika o pojemności 1.4 litra, czyli najpopularniejszego wybieranego przez kupujących zarówno w wersji benzynowej jak i w dieslu.

Volkswagen Polo – raport spalania

Według oficjalnych raportów spalania Volkswagen Polo na silniku benzynowym pali w cyklu miejskim około 6,4 litra na 100 kilometrów, a w cyklu pozamiejskim zaledwie 4,2l/100 km. Fani oszczędności i ekologii mogą zdecydować się na diesla, który w cyklu miejskim spala 4,0l/100km, a w cyklu pozamiejskim, bagatela, 3,1l/100km, emitując przy tym dużo mniejszą ilość dwutlenku węgla.

Jak możemy zauważyć, średnie spalanie wśród użytkowników Volkswagena Polo nie przekroczyło 7 litrów w mieście, z kolei w trasie próg 5 litrów na 100 kilometrów również nie został przekroczony. Czyni to z Volkswagena Polo samochód bardzo ekonomiczny, idealnie nadający się do codziennych dojazdów do miejsca pracy czy na uczelnię.

Log In or Create an account