Samochody Volkswagen - dane techniczne

Volkswagen Transporter – spalanie

Volkswagen Transporter - ile spala paliwa? Poczytaj.

Chyba każdy zna samochód, który potocznie nazywano „ogórkiem”, swego czasu najczęściej kojarzony był z subkulturą hipisowską – obecnie jest to najpopularniejszy samochód w historii motoryzacji.

Ten sukces spowodował, że marka nie poprzestała na tym modelu Volkswagena Transportera – bo to jego właściwa nazwa – ale rozwijała jego genialną technologię dalej. Nie wiadomo, czy to wpływ hipisowskiej ideologii i założenia o wiecznym dzieciństwie właścicieli „ogórków”, ale Volkswagen transporter spala tyle, że na paliwo stać nas będzie nawet ze skromnego kieszonkowego!

Ile pali Volkswagen Transporter?

Na podstawie profesjonalnie przygotowanych raportów spalania Volkswagena otrzymano wyniki, że Volkswagen Transporter spala niesamowicie mało, jak na samochód o takich gabarytach. Mało czyli ile? Mało czyli w cyklu miejskim zaledwie 7,5 litra na 100 km, a w cyklu pozamiejskim 5,6 litra/100km. Zaskakujące ale prawdziwe.

Właśnie dzięki temu, że Volkswagen Transporter spala tak mało, stworzono różne wersje tego modelu – dostawczą (T3, T4, T5) lub doskonale wyposażoną wersję osobową o nazwie Caravelle (o której więcej tutaj).

W zależności od tego, jakie nasz samochód ma mieć docelowe przeznaczenie – czy bardziej dostawcze, czy bardziej osobowe – możemy być pewni, że z Volkswagenem Transporterem nie będziemy musieli się martwić o wydatki związane z tankowaniem.

Log In or Create an account